KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11933015
*
nr 1193 3015
Thure Wahlström
(1908-1998), Sverige
Oljemålning, "Karlshamns skärgård". Signerad, daterad -68. Olja på duk, 49x68 cm
Thure Sigurd Wahlström, svensk bildkonstnär född 1908 i Karlshamn, död där 1998.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 juli 2018
kl 18:48:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/7 16:19:19
1
Vinnande bud
16/7 17:50:44
2
500 kr
16/7 17:50:44
1
600 kr (Budbetjänt)
16/7 17:53:00
2
700 kr
16/7 17:53:00
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Thure Wahlström
Thure Sigurd Wahlström, svensk bildkonstnär född 1908 i Karlshamn, död där 1998.
Läs mer om Thure Wahlström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige thure wahlström
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30
*
Thure Wahlström
Thure Sigurd Wahlström, svensk bildkonstnär född 1908 i Karlshamn, död där 1998.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Thure Wahlström
nr 1193 3015
Thure Wahlström
(1908-1998), Sverige
Oljemålning, "Karlshamns skärgård". Signerad, daterad -68. Olja på duk, 49x68 cm
Thure Sigurd Wahlström, svensk bildkonstnär född 1908 i Karlshamn, död där 1998.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 juli 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/7 16:19:19 | 1 | Vinnande bud |
16/7 17:50:44 | 2 | 500 kr |
16/7 17:50:44 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
16/7 17:53:00 | 2 | 700 kr |
16/7 17:53:00 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Thure Wahlström
Thure Sigurd Wahlström, svensk bildkonstnär född 1908 i Karlshamn, död där 1998.Läs mer om Thure Wahlström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige thure wahlström
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30